Anoreksja

Anoreksja zalicza się do schorzeń z kręgu zaburzeń odżywiania. W Polsce wciąż znalezienie szczegółowych informacji na ten temat nie jest takie proste, jednak na stronach internetowych pojawia się coraz więcej informacji w tym zakresie. Anoreksja jest zaburzeniem, które dotyczy przede wszystkim kobiet. Głównie dlatego, że to płeć damska ma często kompleksy na punkcie swojego ciała i poprzez odchudzanie i niejedzenie mają nadzieję, że w ten sposób trafią w kanony dzisiejszego piękna.

Kurs ADR
http://www.aronkielce.com.pl
Aron – firma szkoleniowo-doradcza.
Hurtowa sprzedaż paliw, kursy ADR i CPC.

Niestety często łączy się to z popadaniem w skrajność. Kurs ADR. Dlatego też bardzo niebezpieczne są próby podjęcia odchudzania wśród młodzieży. Jednak według statystyk to zaburzenie dotyka coraz większą ilość mężczyzn. Obniża się także znacząco wiek osób chorujących, ponieważ niczym dziwnym nie jest to, że spotyka się dziewczynki, które mają poniżej 12 lat.

Osobie zdrowej jest bardzo trudno zrozumieć fakt, że ktokolwiek może głodzić się dobrowolnie, bo ma świadomość tego, że jedzenie jest bardzo ważnym aspektem w życiu. Warto jest zwrócić uwagę na to, że niejedzenie oraz inne objawy anoreksji to coś znacznie więcej niż tylko chęć zrzucenia dodatkowych kilogramów. Bardzo krzywdzące jest określenie anoreksji jako fanaberii osoby chorej, ponieważ ma ona znacznie bardziej złożoną naturę.

Anoreksja zalicza się do jednego z bardziej śmiertelnych schorzeń psychicznych. Wymaga bardzo trudnego leczenia oraz sporej pracy nad sobą osoby chorej, jak i najbliższych jej osób. Bardzo ważne jest by zdiagnozować ją na wczesnym etapie, ponieważ im bardziej się pogłębia, tym trudniej jest ją wyleczyć

Anoreksja jest chorobą, którą bardzo trudno zauważyć na samym początku. Dopiero mocny spadek wagi osoby chorej sprawia, że otoczenie zwraca na nią znacznie większą uwagę i dopiero wtedy zauważa objawy schorzenia. Anoreksja najefektywniej jest leczona przez psychiatrę, ponieważ zalicza się ona do chorób psychicznych. Zmienia ona postrzeganie samego siebie. Anoreksja ma podłoże psychopatologiczne i powoduje, że osoba na nie cierpiąca ma bardzo duże obawy przed przytyciem i zmianą kształtu ciała. Anoreksja może się zacząć od niewinnej uwagi na temat zmiany sylwetki, szczególnie właśnie w przypadku dziewczyn w okresie dojrzewania. Taka uwaga może prowadzić do sporych kompleksów u dziewczyny i szukania sposobu jak z nich wyjść. Odchudzanie pozwala dziewczynie poczuć się bardziej sobą, ponieważ ma nadzieję, ze w ten sposób nikt nie zauważy zmian jakie zachodzą w jej sylwetce.

Dieta anorektyczek jest bardzo drastyczna. Może na początku jest normalna i tylko posiłki ulegają zmniejszeniu, o tyle po pewnym czasie pozostają w niej jedynie warzywa i owoce. Następnie każdy posiłek zostaje skrupulatnie odmierzony i sprawdzony. Często osoba taka decyduje się także na duży wysiłek fizyczny by szybciej osiągnąć zadowalające efekty. W ten sposób następuje bardzo duże wyniszczenie organizmu.