Leczenie anoreksji

Anoreksja jest inaczej nazywana jadłowstrętem psychicznym. Jest uznawana za poważną chorobę, którą cechuje bardzo wysoka śmiertelność. Głównym powodem śmiertelności jest to, że chory na pewnym etapie osiąga bardzo niską wagę. Dostarczanie nieodpowiednich składników do organizmu prowadzi do jego osłabienia. Osoba chorująca na anoreksję cierpi na bardzo duży niedobór witamin i składników odżywczych, co zaburza prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Charakterystyczne dla anorektyczek jest odczuwanie przewlekłego zmęczenia oraz zaburzenia koncentracji. Mogą pojawić się także napady padaczkowe oraz zaburzenia neuropsychologiczne, ponieważ w ośrodkowym układzie nerwowym następuje zanik kory mózgowej.

Antresole magazynowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Typowym objawem jest także odczuwanie nadmiernego zimna. Wynika to z tego, że zanika tkanka tłuszczowa i znacznie obniża się poziom metabolizmu. U kobiet na pewnym etapie anoreksji dochodzi do zaburzeń hormonalnych i zanika miesiączka. Przez to także zmniejszeniu ulegają jajniki oraz macica. Niestety ale to prowadzi do bezpłodności. Układ pokarmowy także nie pracuje prawidłowo. Bardzo często pojawiają się bóle brzucha, wymioty, wzdęcia oraz zaparcia. Przez brak odpowiednich składników i ogólnie niedożywienie organizmu układ krążenia także nie funkcjonuje prawidłowo. Pojawiają się zaburzenia rytmu serca, krążenia krwi, częste omdlenia, a także zanik mięśnia sercowego.

Leczenie anoreksji ma szansę powodzenia w momencie, gdy jest odpowiednio wcześnie wykryta. Anoreksja jest chorą, która naznacza pacjenta na całe życie. By nie doszło do nawrotu anoreksji, pacjentka powinna do końca życia regularnie chodzić na wizyty do lekarza oraz unikać kontaktu z osobami, które miały na nią zły wpływ. Pierwszym etapem leczenia jest doprowadzenie organizmu do właściwego stanu nie zagrażającego życiu pacjenta. Jednak są takie przypadki, w których jest już za późno na zupełne wyzdrowienie i wtedy lekarz może tylko uśmierzyć ból i przedłużyć życie chorej. By leczenie przyniosło skutki bardzo ważne jest by w pierwszy etapie zdiagnozować toksyczność środowiska i odizolowanie pacjenta od osób, które negatywnie na nią wpływają. Anorektyczka powinna zmienić szkołę lub pracę i poszukać nowych znajomych dla siebie. Kolejnym etapem jest zaczęcie długotrwałej psychoterapii. W tym czasie chora osoba ma za zadanie przyswoić sobie zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania.

Aby wyjść z anoreksji trzeba poświęcić sobie bardzo dużo czasu. Wyzdrowienie jest możliwe tylko w przypadku pomocy specjalistów, którzy wiedzą w jaki sposób pomóc chorej osobie. Bardzo złym pomysłem jest zmuszanie rodziny do jedzenia chorej osoby. W ten sposób członkowie rodziny kontrolują chorą, a to prowadzi do odwrotnego efektu. Nawet jeśli chora przyjmie jedzenie to będzie prowokowała wymioty, co z kolei prowadzić może do bulimii. Jeśli więc zauważymy, że ktoś z naszego bliskiego otoczenia ma objawy anoreksji, należy udać się z taką osobą do specjalisty.