Leczenie bulimii

Bulimia to zaburzenie odżywiania, które jest charakteryzujące się dużymi napadami objadania się, po których następuje najczęściej proces wymiotny. U osób chorych najczęściej pojawiają się wymioty oraz głodówki. Często by wywołać wymioty używają środki przeczyszczające i wykonywanie lewatyw.

Audit ISO 9001
http://gqcert.com/certyfikat/iso-9001/
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

Sam proces leczenia bulimii jest bardzo skomplikowany i niestety ale często wiąże się z bardzo dużym ryzykiem niepowodzenia. Audit ISO 9001. Niestety wiele osób bardzo szybko się zniechęcają i tym samym nie udaje im się wyleczyć z choroby i wrócić do normalnego życia. Na proces leczenia wpływa bardzo dużo różnych czynników, gdzie podstawą powodzenia jest zmotywowany pacjent oraz doświadczony personel, który ma odpowiednie podejście do takich spraw.

Bulimię można leczyć na kilka sposób. Jednym z najbardziej popularnych jest leczenie farmakologiczne, które bardzo często łączy się z pozytywnymi efektami. Część uczonych twierdzi, że samo leczenie farmakologiczne daje takie same efekty jak psychoterapia. Jednak z medycznego punktu widzenia najbardziej skuteczne jest połączenie odpowiednich lekarstw z psychoterapią oraz terapią rodzinną. Podczas leczenia najważniejszym elementem jest odpowiednia motywacja pacjenta. W żaden sposób osoba z zaburzeniami odżywiania nie może być zmuszona do leczenia, ponieważ wywoływanie presji będzie negatywnie wpływało na leczenie i chora osoba wcale nie będzie chciała się leczyć dobrowolnie. Głównym więc zadaniem zarówno lekarzy, jak i całej rodziny oraz najbliższych osób jest motywowanie bulimiczki lub bulimika do podjęcia leczenia. Leczenie daje możliwość regulowania emocji chorej osoby, nauczenia jej odpowiedniego sposobu leczenia oraz wytworzenia prawidłowego obrazu własnego ciała.

Bardzo skuteczne leczenie w tym przypadku opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej, które jest oparte na założeniu, że wzorzec niepoprawnego myślenia o swoim ciele, może zostać rozpoznany i zmieniony. Terapia interpersonalna polega na zwalczaniu depresji i różnego rodzaju lękach, które najczęściej są podłożem jeśli chodzi o zaburzenia odżywiania. Duży wpływ mają także czynniki socjologiczne. Niestety ten rodzaj terapii pomija kwestie wagi, jedzenia oraz wizerunku własnego ciała. Terapia rodzinna bez wątpienia przynosi pozytywne skutki w przypadku pacjentów młodych. Głównie dlatego, że opiekunowie mają silne poczucie oraz lęk. W ten sposób rodzice zbyt mocno angażują się w życie swojego dziecka i niejako wpływają pozytywnie na jego leczenie. Najlepsze efekty przynosi połączenie elementów właściwych dla różnych rodzajów psychoterapii. Dzięki takiemu podejściu do sprawy można stworzyć indywidualną terapię oraz podejście do danego przypadku. Czasem idealnym połączeniem może okazać się prowadzenie dziennika żywienia i emocji, który można połączyć z elementami terapii psychodynamicznej.

Bulimia jest chorobą przewlekłą, która może doprowadzić do śmierci. Podczas jej trwania dochodzi o bardzo licznych powikłań zdrowotnych. Częste biegunki i wymioty prowadzą do niedoboru potasu i chloru, a to z kolei prowadzi do niebezpiecznych zaburzeń rytmu serca. Także w przypadku bulimii bardzo często następuje odwodnienie organizmu.